Геннадій Прокопович: Замовники атак на ФФУ мають бути готові до того, що випущений ними «джин» може повернутися проти них

Голова Чернігівської обласної федерації футболу Геннадій Прокопович вже зовсім скоро, 24 травня, представлятиме футбольну родину нашого краю на Конгресі Федерації футболу України. Про те, яких успіхів вдалося досягнути ЧОФФ за минулий рік та інші актуальні теми керівник організації розповів у інтерв’ю нашому сайту.

– Що вдалося Чернігівській обласній федерації футболу за минулий рік?

– Відзначу, що в нашій організації простежується позитивна динаміка, зокрема, виконується програма з розвитку футболу, яку ініціював президент ФФУ Андрій Павелко. Чи не вперше за останні роки усі наші юнацькі команди забезпечені футбольними м’ячами. Якщо раніше їх не вистачало, то зараз м’ячі є у всіх команд і всі юні футболісти можуть відточувати свою ігрову майстерність. Раніше, одними з перших нові три міні-футбольних поля були побудовані території різних шкіл міста Чернігова. З ініціативи та за підтримки президента ФФУ в Чернігові розпочалася та триває реконструкція стадіону «Юність».

– Якщо говорити про роботу Федерації футболу України в цілому, то які зміни за цей час Ви могли б відзначити?

– Головна зміна полягає в розробці комплексної програми розвитку футболу, яка розрахована на тривалий період. Це основа, від якої відштовхуються усі, у тому числі і Чернігівська, обласні федерації. Важливо те, що ФФУ не живе одним днем і працює заради майбутнього вітчизняного футболу. Зокрема, це стосується і запуску заводу, який виготовляє штучне покриття для футбольних полів та майданчиків, та належить не приватній особі чи фірмі, а усій футбольній родині України. Спортивні об’єкти, для яких виробляє покриття це підприємство, дозволять виховати нове покоління талановитих футболістів по всій країні. Окрім того, вже зовсім скоро розпочнеться будівництво бази для національних збірних. На мій погляд, в цілому робота ведеться у правильному руслі і розвиваються усі напрямки футболу – від дитячо-юнацького, до національних збірних команд України.

– Схоже, не всі поділяють Ваш оптимізм і, як ми бачимо, останнім часом у ЗМІ з’являється чимало негативу щодо ФФУ та керівників федерації…

– Судячи з усього йде цілеспрямована інформаційна атака, замовники якої прагнуть очорнити усю футбольну спільноту нашої держави. Однозначно такі речі не йдуть на користь розвитку футболу, псують імідж федерації і нашої країни на міжнародній арені. Неприємно також і те, що в інформаційному просторі на адресу ФФУ продовжують лунати погрози про те, що невдовзі будуть нові атаки і поширення компромату. Але тим, хто використовує подібні чорні технології, варто остерігатися того, що одного дня випущений ними «джин» може повернутися проти них. 

– Яку мету переслідують ці люди, можливо, встановлення монопольного контролю одного з клубів над усією футбольною спільнотою?

– Важко сказати, але якщо хтось замовляє цю «музику», отже має якісь конкретні плани і вони точно не спрямовані на розвиток футболу. Для нас на першому місце саме футбол і я переконаний, що усі ці інформаційні війни не повинні зачіпати гру мільйонів.