Наталія Зінченко: «Жіночій збірній України передусім треба думати про свій поєдинок із Чорногорією, а вже потім озиратися на конкуренток»

Фото Павла Кубанова

23 листопада  в Києві жіноча збірна України розпочала підготовку до заключного поєдинку групового раунду кваліфікації чемпіонату Європи, із чорногорками, який відбудеться 1 грудня на «Оболонь-Арені» (початок — о 19.00 за київським часом). 

— Уже за традицією, дислокуємося у «Президент-готелі», а тренувальний процес Українська асоціація футболу організувала нам на НТК ім. Віктора Баннікова, — сказала головний тренер синьо-жовтих Наталія Зінченко в коментарі офіційному сайту УАФ. — Потреби в проведенні під час збору спарингу не було, зараз важливо як слід відновитися й зосередитися на вдосконаленні командних дій. Щодо безпосередньо поєдинку із Чорногорією, то він відбудеться в Києві, на «Оболонь-Арені».

— Спочатку планувалося, що його прийматиме Полтава…

— На жаль, через карантинні застереження довелося вносити корективи й переносити гру до столиці. Звичайно, прикро, бо проведення матчу в Полтаві, навіть без глядачів, усе одно сприяло б популяризації жіночого футболу в цьому регіоні.

— В останніх офіційних поєдинках жіноча збірна України діяла без групи гравців основного складу, які не уникли коронавірусного захворювання…

— 24 листопада ми отримали результати останнього планового тестування перед виступом на міжнародній арені: усі футболістки здорові. А з-поміж тих восьми моїх підопічних, що заразилися раніше, на самоізоляції продовжує залишатися тільки Ольга Бойченко. Також у протистоянні з балканками я не зможу розраховувати на Яну Малахову, в якої простудне захворювання.

— Чи не виникло проблем із приїздом на збір тих ваших гравців, які виступають за клуби з Франції, США, Білорусі?

— Ні, усі вони прибули вчасно і з гарним настроєм готуються до матчу із Чорногорією.

— Ситуація в турнірній таблиці склалася так, що збірній України, аби посісти друге місце, треба  не тільки обов’язково перемагати чорногорок, але й сподіватися, що в паралельному поєдинку ірландки не візьмуть гору над німкенями…

— Знаєте, для мене зараз головне — так підготувати підопічних, щоб вони підійшли до матчу з балканками у всеозброєнні й узяли гору. А вже потім з’ясовуватимемо, як розгорталися події в протистоянні збірних Ірландії й Німеччини. Та все ж необхідно зазначити, що німкені — явні фаворитки, вони — одні з найсильніших у світі, і сподіваюся, що, навіть виступаючи не в бойовому складі, вони все одно не дозволять, аби сталася сенсація.

Склад національної жіночої збірної України

Воротарі: Ірина Саніна («Житлобуд-1» Харків), Катерина Самсон, Дарина Бондарчук (обидві — «Житлобуд-2» Харків).

Захисники: Дар’я Кравець («Реймс», Франція), Ольга Басанська («Житлобуд-1» Харків), Ірина Подольська, Катерина Корсун, Анастасія Філенко, Натія Панцулая (усі — «Житлобуд-2» Харків), Любов Шматко («Мінськ», Білорусь).

Півзахисники: Ольга Овдійчук, Дар’я Апанащенко, Анна Петрик (усі — «Житлобуд-1» Харків), Таміла Хімич («Мінськ», Білорусь), Ія Андрущак, Яна Калініна, Вероніка Андрухів (усі — «Житлобуд-2» Харків), Вікторія Гірин («Ладомир» Володимир-Волинський).

Нападники: Надія Куніна, Ганна Вороніна (обидві — «Житлобуд-1» Харків), Ніколь Козлова («Вірджінія Тех», США), Роксолана Кравчук («Житлобуд-2» Харків).

Від другого місця у групі нашу команду відділяє лише один пункт. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 синьо-жовтим в останньому матчі групового турніру треба обіграти чорногорок та сподіватися, що ірландки не переможуть німкень. У разі нічиєї в Києві нас влаштує лише поразка конкуренток.

Турнірна таблиця групи I

 І  В  Н  П  М  О
 1  Німеччина  6 6 0 0  37—0  18
 2  Ірландія  7 4 1 2  10—7  13
 3  Україна  7 4 0 3  14—20  12
 4  Греція  7 2 1 4  6—15  7
 5  Чорногорія  7 0  0 7  1—26  0

Матчі, що залишилися у кваліфікації Євро-2022 у групі I

28.11.2020 Німеччина — Греція
01.12.2020 Україна — Чорногорія
01.12.2020 Ірландія — Німеччина

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.