Новини з табору збірної України: приїзд останньої групи гравців та концерт дебютантів

Фото Павла Кубанова

Синьо-жовті поступово завершують харківський період підготовки до старту другого сезону Ліги націй. Завтра збірна вилетить до Львова, де 3 вересня зіграє зі Швейцарією.

Фотосесія не лише для гравців

Понеділок розпочався із продовження фото- та відеосесій, які стартували напередодні. Новий сезон, нова форма, нові гравці — підстав для свіжих світлин більш ніж достатньо. Цього разу до об’єктивів камер потрапили тренерський штаб та персонал національної команди. Зрештою, не залишилася несфотографованою й група гравців, зокрема — Андрій Ярмоленко та Євген Макаренко, які прибули напередодні, а також Сергій Сидорчук та Євген Коноплянка. Усі — хлопці досвідчені, а тому спостерігати за тим, як вони виявляють свої емоції та експресію, було в задоволення.

Фото Павла Кубанова

Пам’ять про Ашота

По обіді головний тренер Андрій Шевченко та його асистент Олександр Шовковський відвідали могилу лікаря збірної Антона Худаєва, який пішов із життя місяць тому.

Фото прес-служби УАФ

Шевченко сказав зворушливі слова про Ашота його сину: «Твій батько був людиною, яку всі поважали й любили у колективі. Він був професіоналом і чудовою чуйною особистістю, яка турбувалася про кожного гравця й члена команди. Пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях».

Фото Павла Кубанова

Підсумовування тренувального процесу

Увечері робоча програма синьо-жовтих незмінна — тренування на «Сонячному». Уся робота, проведена за п’ять попередніх днів, знаходить логічне засвоєння. Уже кілька днів збірники на теоретичних заняттях аналізують гру свого першого опонента в Лізі націй, Швейцарії, а на полі реалізовують теорію на практиці. Сьогоднішні тактичні завдання вже були максимально наближені до ігрових реалій. Близько 23-ї до команди приєднається заключна п’ятірка виконавців (Яремчук, Пластун, Безус, Соболь, Харатін), і для визначення колективу, який поїде до Львова, у тренерського штабу залишиться  лише одне, ранкове, тренування на «Сонячному».

Фото Павла Кубанова

Найкращий гравець збору

Перед вечерею головний тренер Андрій Шевченко звернувся до команди, подякувавши хлопцям за наполегливу роботу на зборі. Також коуч запровадив нову традицію: починаючи з наступного тренувального табору самі хлопці будуть обирати найкращого гравця збору таємним голосуванням. А на початок традиції сам наставник визначив переможця у цій номінації на нинішньому зборі. Титул переможця дістався Сергію Болбату.

Фото Павла Кубанова

Концерт дебютантів

А от після того, як хлопці повечеряли, на них чекала довгоочікувана подія — посвячення новачків збірної. Пауза після попереднього збору вийшла просто гігантською, а тому на нинішньому зборі чимало нових облич. Одних лише гравців-дебютантів наразі шестеро: Георгій Бущан, Валерій Бондар, Олександр Тимчик, Олександр Сирота, Владислав Супряга, Богдан Михайличенко (Ігор Харатін на посвяту не встигає). А ще ж є нові люди в медичному штаті: лікар Роман Жолобайлюк, медичний офіцер Максим Бецко, масажист Сергій Андрющенко, — а також тренер із фізпідготовки Андреа Аззалін. Усього 10! Тож вийшов цілий концерт.

Фото Павла Кубанова

Гравці виявили кмітливість і почуття гумору, об’єднавшись у трійки. Перша мала назву «Телепузики» (Михайличенко, Сирота, Бондар), а друга — «Тройничок» (Бущан, Супряга та Тимчик). До речі, другий «гурт» вибрав пісню «Ах, Одеса», оскільки перші двоє його учасників — корінні одесити. Не менш винахідливими виявилися й представники медичного штабу, які назвали своє тріо «Антивірус». Провідну роль тут відіграв Максим Бецко, який майстерно переспівав легендарну композицію Nothing else matter, перефразувавши її на медичну тему. А кульмінацією вечора стало запальне виконання Андреа Аззаліном італійської народної пісні «Белла, чао!», яке гаряче підтримала вся команда.

У гарному настрої синьо-жовті завершили основну частину підготовки. Завтра на них чекає дорога.

Олександр Гливинський, прес-секретар національної збірної України

Фото Павла Кубанова