Олег Протасов: «Головне — інтереси футболу! Недоторканих осіб у нас немає…»

Фото Павла Кубанова

Після поновлення матчів української Прем’єр-ліги у ЗМІ почали регулярно з’являтися негативні коментарі представників клубів щодо якості арбітражу в окремих матчах. За коментарем із цього приводу журналісти звернулися до першого віце-президента Української асоціації футболу Олега Протасова.

«Давайте почнемо з того, що до футбольного арбітражу завжди були претензії — так склалося історично, — сказав Олег Валерійович. — Звичайно, ми всі хочемо, щоб кількість помилок арбітрів була мінімальною, в ідеалі — щоб їх не було взагалі. Саме для цього Українська асоціація футболу за ініціативи президента Андрія Павелка впровадила систему VAR у матчах чемпіонату та Кубку України. Поки система використовується лише на ключових матчах чемпіонату, але УАФ працює над тим, щоб із сезону-2021/2022 система VAR була задіяна на всіх матчах УПЛ. Водночас в окремих випадках арбітри, на мою думку, неефективно використовують систему VAR, що призводить до незадоволення якістю арбітражу.

Зазначу, що Комітет арбітрів УАФ —  незалежна структура. У комітету та його керівника Лучано Лучі є повна підтримка з боку керівництва УАФ. Ніхто не втручається в їхні кадрові питання, питання ротації арбітрів та їхнього покарання. Водночас викликає певне занепокоєння регулярне згадування окремих арбітрів у контексті неякісного арбітражу матчів чемпіонату. Яскравий приклад — Микола Балакін, який нещодавно знову припустився грубих помилок після тривалого відсторонення за схожі дії.

На жаль, незрозумілі, прикрі суддівські помилки є не тільки в матчах УПЛ, а й у матчах щойно поновленої першої ліги. У першому ж турі після поновлення поєдинків у першій лізі ми маємо великі претензії однієї з команд до якості арбітражу. Зокрема, це стосується роботи Ярослава Козика в матчі «Чорноморець» — «Волинь». Нагадаю, цей досвідчений арбітр уже був раніше відсторонений від арбітражу в матчах УПЛ за грубі помилки. Але, схоже, висновки зроблені не були. Судячи з наявних відеоповторів та попереднього аналізу, уже зараз можна говорити, що арбітраж у цьому матчі не відповідав його рівню, а головний рефері ухвалив низку дуже спірних рішень.

Як мені повідомили в комітеті арбітрів, рефері Ярослав Козик був призначений на цей матч з урахуванням важливості цієї гри для розподілу підсумкових місць у турнірній таблиці. Але треба визнати, що арбітр не виправдав сподівання, й окремі його рішення викликали резонанс серед представників футбольної спільноти. Сподіваюся, що комітет арбітрів візьме цю інформацію до відома й зробить відповідні висновки…

Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх представників суддівського корпусу України! У матчах УПЛ та першої ліги ПФЛ настає пора вирішальних матчів. Прошу всіх максимально відповідально та сконцентровано поставитися до своїх обов’язків! УАФ веде жорстоку боротьбу з негативними явищами в нашому футболі й продовжує активну роботу в цьому напрямку. На цьому шляху для нас не існує заборонених тем чи недоторканих осіб. Найголовніше — інтереси футболу! Найсильніші мають визначатися виключно на футбольному полі в чесній спортивній боротьбі!»