Рішення ФІФА щодо міжнародного календаря для національних збірних у 2020—2022 роках

Фото fifa.com

У результаті тривалого процесу консультацій із конфедераціями та всіма зацікавленими сторонами робоча група ФІФА з подолання наслідків COVID-19 висунула п’ять пропозицій щодо міжнародного календаря матчів для чоловічих збірних після пандемії коронавірусу.

Рада ФІФА одноголосно їх ухвалила. Про це повідомляє офіційний сайт ФІФА.  

Рішення ФІФА щодо міжнародного календаря змагань:

— перенести міжконтинентальний плей-офф чемпіонату світу з березня 2022-го на червень 2022 року;

— для АФК, КАФ, КОНКАКАФ та ОФК — скасувати вікно змагань у вересні 2020 року;

— для КОНМЕБОЛ та УЄФА — затвердити вікно змагань у вересні 2020 року, як і було заплановано, за умови моніторингу ситуації з COVID-19;

— для УЄФА — розширити вікна у жовтні та листопаді 2020 року на один день, щоб забезпечити проведення щомісяця трьох матчів замість двох; 

— для АФК, КАФ, КОНКАКАФ та ОФК — розширити вікно в червні 2021 року на сім днів, щоб забезпечити проведення чотирьох матчів замість двох.

Крім того, Рада ФІФА затвердила оновлене Положення про футбольний турнір на Олімпійських іграх у Токіо у 2020 році, адаптувавши його до нових дат проведення — з 21 липня до 7 серпня 2021 року, включаючи застосування системи VAR. Дозволений вік для футболістів, які візьмуть участь у чоловічих змаганнях, не зміниться (тобто виступатимуть гравці, народжені 1 січня 1997 року або пізніше, за винятком максимум трьох гравців для кожної з команд-учасниць).