Турніру Ярмоленка – бути!

10 – 12 червня цього року у Чернігові вчергове проводитиметься турнір з футболу серед юнаків за підтримки вихованця Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» – відомого футболіста Андрія Ярмоленка. 12 червня на закриття турніру ми очікуємо на приїзд самого Андрія.

До зустрічі з іменитим вихованцем готується вся школа, та і не тільки  школа. Ми мали надію, що зможемо похвалитися перед Андрієм не тільки футбольними досягненнями юних вихованців СДЮШОР «Юність», а і завершеною реконструкцією стадіону школи, який побудовано іще у далекому 1975 році. Проте, марно… Надії, як крихке скло, розлетілися на дрібненькі друзочки.

Черговий рік до першого вересня ми очікуємо завершення реконструкції стадіону, який належить Спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з футболу «Юність». За попередніми планами роботи з реконструкції, які розпочато у листопаді 2017 року, повинні були завершитися іще у 2018 році. На жаль, на сьогоднішній день тільки футбольне поле зі штучним покриттям має 100 % готовність. Підтрибунні приміщення готові майже відсотків на 60 %. Ні трибуни, ні легкоатлетичні доріжки, ні футбольний міні-майданчик, ні штучне освітлення, ні табло, ні благоустрій території на сьогодні не побудовані, не встановлені, не виконані.

Постає питання: «А чому готове тільки поле?» Та тому, що генеральний підрядник компанія «УТБ-Інжиніринг» доручила виконання робіт з улаштування штучного покриття футбольного поля своєму субпідряднику – фірмі «СПОРТ-ІН» – лідеру з будівництва полів зі штучним покриттям в Україні. Субпідрядник сумлінно виконав своє завдання: поле готове до експлуатації. Проте, «УТБ-Інжиніринг» до цього часу не підписано акти виконаних робіт, що відповідно тягне за собою заборгованість по розрахунках за виконані роботи між «УТБ-Інжиніринг» та «СПОРТ-ІН» в сумі один мільйон 600 тисяч гривень.

Початкова вартість проекту реконструкції складала 37,5 мільйонів гривень. Тридцять мільйонів гривень виділялося на реалізацію проекту з Державного фонду регіонального розвитку, сім – з обласного бюджету. На сьогодні вартість реалізації проекту збільшилася до 49 мільйонів гривень, а освоєно тільки 28 мільйонів гривень.

Уже більше двох місяців роботи на об’єкті не ведуться взагалі. Генпідрядник скаржиться на відсутність фінансування, попри наявність розпоряджень Кабінету Міністрів України та голови Чернігівської облдержадміністрації. На жаль, це питання не є компетенцією дирекції школи, в особі її очільника Геннадія Прокоповича, оскільки головним розпорядником коштів є Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації.

На думку Геннадія Прокоповича, це тільки відмовки, тому що минулого року шановний генпідрядник не зміг або не встиг освоїти кошти, які виділялися на реалізацію проекту. Ми прекрасно розуміємо, що за тією кількістю об’єктів, де компанія «УТБ-Інжиніринг» є генпідрядником, наш стадіон – це маленька крихта у великому морі будівництва.

Тому нашому колективу, нашим вихованцям та їх батькам доведеться тільки з надією очікувати завершення реалізації проекту реконструкції стадіону СДЮШОР «Юність». А поки що і надалі вимушені будемо орендувати футбольні поля для тренувань та турнірів, сплачуючи за них чималі кошти, які школа могла би використати на розвиток своєї інфраструктури.

А Андрія Ярмоленка ми зустрінемо! І турнір проведемо! Нехай і не на своєму полі, а на полі «Чернігів Арени», та обов’язково розповімо йому про наші плани та сподівання.

Прес-служба СДЮШОР «Юність»