У Будинку футболу на конференції ДЮФЛУ обговорили чимало актуальних питань

У столичному Будинку футболу пройшла VI Чергова звітна конференція Громадської спілки «Всеукраїнська дитячо-юнацька футбольна ліга України».

У роботі конференції взяли участь по два делегати від кожного колективного члена ДЮФЛУ, а також, окрім керівництва ДЮФЛУ, президентом якої з лютого 2013 року є Віталій Борт, перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, голова Комітету дитячо-юнацького футболу ФФУ Андрій Прохорович, співголова Ради стратегічного розвитку професіонального футболу України Олег Блохін і тренери збірних, юнацьких (U-15 та U-19) — Сергій Нагорняк та молодіжної — Руслан Ротань, які підкреслили важливість якісної роботи ДЮФЛУ для успіхів збірних команд країни. Відзначимо, що участь тренерів національних команд у роботі конференції стала приємним сюрпризом для делегатів.

На тісній взаємодії ФФУ та ДЮФЛУ у своєму виступі наголосив і Вадим Костюченко.

«Передаю вам вітання від президента ФФУ Андрія Павелка та головного тренера національної команди Андрія Шевченка. Хочу підкреслити, що ми цілком задоволені роботою ДЮФЛУ, за що окрема подяка президенту організації Віталію Борту. Зі свого боку ФФУ завжди йде назустріч побажанням ДЮФЛУ, адже ми розуміємо, що саме в цих змаганнях готуються кадри для юнацьких, молодіжної та національної збірних. У той же час ми робимо все для того, щоб підвищити статус дитячого тренера. Зокрема, ви всі знаєте, що ми скасували так звані відкріпні листи, які давали змогу маніпулювати під час виплат компенсацій за підготовку гравців. Хочу вас запевнити, що й у подальшому дитячий та юнацький футбол залишаться пріоритетним напрямком діяльності Федерації футболу України», — сказав перший віце-президент ФФУ.

У свою чергу Олег Блохін та Андрій Прохорович, звертаючись до учасників конференції, подякували їм за роботу, а також підкреслили, що дитячі тренери та спортивні заклади, що готують високоякісних гравців, мають отримувати виплати за підготовку таких футболістів. І побудова такої дієвої системи — надважливе завдання для всіх підрозділів федерації.

Підкреслюючи повагу до роботи дитячих тренерів, почесні гості конференції вручили нагороди представникам дитячо-юнацького футболу.

Так, відзнаки Федерації футболу України отримали Віктор Лазаренко, Леонід Ключик, Віктор Пищев, Юрій Дячук-Ставицький, Володимир Курбаков. Почесними грамотами ФФУ були нагороджені Роман Прощенко, Володимир Ісаєв та Юрій Крафт.

Фото Павла Кубанова

Фото Павла Кубанова

Президент ДЮФЛУ Віталій Борт у своєму звіті нагадав, що зараз у змаганнях ліги беруть участь 120 футбольних клубів, які представлені 360-ма командами. Це 8 750 офіційно зареєстрованих футболістів, 640 тренерів. Загалом у турнірі за рік відбувається 2 500 матчів! При цьому, наприклад, у сезоні-2012/2013 у змаганнях ДЮФЛУ брали участь 318 команд.

Говорячи про подальший розвиток ліги, Віталій Борт наголосив, що надважливим питанням є створення Eліт-ліги ДЮФЛУ. Це має підвищити якість підготовки гравців.

Президент ДЮФЛУ також відзначив, що матчі фінальних турнірів ДЮФЛУ стали транслювати на загальнонаціональних каналах. Це популяризує змагання й дає надію, що ДЮФЛУ буде цікавою для потужних спонсорів. Хоча останніми роками в цьому напрямку вже зроблено чимало суттєвих кроків.

За результатами звіту Віталія Борта делегати одноголосно ухвалили рішення визнати роботу ДЮФЛУ за звітний період задовільною.

Під час конференції також розглядалися інші питання. Зокрема, було затверджено новий склад Виконкому ДЮФЛУ, до якого увійшли Віталій Борт, Станіслав Кочубинський, Олександр Сопко, Олександр Іщенко, Хорхе Раффо, Валерій Золотухін, Олександр Фундерат, Ігор Коваль, Леонід Гайдаржі, Вадим Дьордь, Юрій Дячук-Ставицький, Леонід Ключик, Вадим Панченко, Валентин Кошельник, Андрій Чулик, Віктор Пищев та Андрій Кудирко.

Також був затверджений склад КДК ДЮФЛУ, до якого ввійшли Валерій Бахур (голова), Юлія Гречко та Андрій Майоров.

Делегати конференції одноголосно проголосували за те, щоб делегатом від ДЮФЛУ на Конгресі ФФУ, що пройде 17 травня в Запоріжжі, був Віталій Борт.