Відбулося засідання комітету УАФ щодо категорійності стадіонів

На сьогоднішньому засіданні Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Української асоціації футболу голова комітету Геннадій Прокопович зазначив наступне: «Влада, бізнес і футбольна спільнота мають об’єднатися заради порятунку легендарних стадіонів Дніпра і Львова»

Коментуючи підсумки сьогоднішнього засідання Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ, голова комітету Геннадій Прокопович закликав всі зацікавлені сторони на мобілізацію зусиль заради збереження стадіонів, які були вимушено понижені в категорії з 3-ї до 2-ї і тепер не зможуть приймати матчі УПЛ. Зокрема, це львівський стадіон «Україна», на якому ще десять років тому відбувалися матчі національної збірної, а також дніпровський стадіон «Метеор», де ФК «Дніпро» двічі ставав чемпіоном СРСР.

За словами Прокоповича, протягом останніх кількох років футбольна спільнота неодноразово звертала увагу місцевої влади та балансоутримувачів згаданих стадіонів Львова і Дніпра на необхідність виправлення низки недоліків на «Україні» та «Метеорі». Однак, за цей час практично нічого зроблено не було. У 2019 році Виконком Львівської міськради погодив детальний план території у районі вулиці Липова Алея, який передбачав масштабну реконструкцію стадіону «Україна», але роботи в рамках цього проекту так і не почалися.

«Процедура переходу з реєстрів на категорійність стадіонів в Україні триває вже два роки. Протягом цього часу Службою з питань стадіонів та безпеки проведення змагань проінспектовано стадіони, які претендують на те, щоб приймати матчі професіонального рівня. Було направлено безліч офіційних звернень щодо усунення недоліків на тих чи інших стадіонах. Дирекції та балансоутримувачі частини з цих стадіонів оперативно приймають до уваги наші зауваження і проводять відповідні роботи, усуваючи наявні недоліки, покращуючи інфраструктуру стадіонів та розвиваючи футбольну інфраструктуру в цілому. Але, на жаль, також ми маємо низку стадіонів, які за увесь цей час не проводять жодних робіт і стан цих арен лише погіршується. До таких можна віднести, наприклад, дніпровський стадіон «Метеор» чи львівський стадіон «Україна», інфраструктура якого рік за роком занепадає.

Наприклад, на львівській арені в поганому (подекуди, в дуже поганому) стані трибуни і сидіння, а у фан-секторі вони взагалі відсутні. В поганому стані вхідні групи стадіону, туалети для глядачів – просто в жахливому. Загалом територія і огорожа закинуті, що серйозно перешкоджає дотриманню базових норм безпеки глядачів і учасників матчів. Крім того, на стадіоні як не було, так і досі немає сертифікату на освітлення, а номінальний рівень освітлення поля складає 1200 люкс замість потрібних для 3 категорії стадіонів1400 люкс, що, серед іншого, перешкоджає дотриманню необхідних стандартів для телетрансляцій. Крім того, стадіон наразі не має балансоутримувача. Закономірно, що наявність цих та інших недоліків унеможливлює віднесення стадіону до 3 категорії.

Особливо шкода, що так стається з аренами, на яких відбувалися історичні матчі для всього українського футболу», – розповів Геннадій Прокопович.

За його словами, саме через невідповідність вимогам Регламенту раніше свої категорії втратили і інші стадіони, зокрема «Темп» у місті Київ та вінницький «Хімік», де давно необхідно замінити покриття поля.

«Звертаюся до всіх зацікавлених сторін – міської та обласної влади, бізнесу та футбольної спільноти – важливо консолідувати наші зусилля навколо порятунку таких легендарних стадіонів, як «Україна», «Метеор» та інші. Ці об’єкти та турбота про майбутнє українського футболу вимагають від нас об’єднати сили та повернути великий футбол на прославлені поля Дніпра, Львова та інших міст», – закликав Прокопович.

Голова Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ також відзначив, що відповідність конкретно взятій категорії – це динамічний процес. Адже стадіони можуть виправляти наявні у них недоліки і повертати втрачену категорію, або підвищувати наявну категорію, реконструюючи інфраструктуру, як того вимагає Регламент.

«В цьому полягає принципова відмінність між реєстрами стадіонів і категорійністю. Раніше стадіон потрапляв в Реєстр стадіонів на сезон і цілий рік міг нічого не робити в плані підтримки чи розвитку інфраструктури споруди. Зараз же з кожним засіданням Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань та Виконкому – стадіон має можливість піднімати категорію чи втрачати її, якщо на те є відповідні підстави», – підсумував Геннадій Прокопович. Як приклад він навів позитивний досвід стадіону «Гірник» (колишня назва – «Шахта Жовтнева») у Кривому Розі, який після проведеного оновлення стадіону був підвищений з 1-ї категорії на 2-гу, а також «Центральний стадіон Полісся» у Житомирі, який після завершення першої черги реконструкції отримав 2 категорію.