Відбулося засідання Комітету жіночого футболу УАФ з приводу поновлення чемпіонату України серед команд вищої ліги

Фото Павла Кубанова

26 червня в Будинку футболу відбулося засідання Комітету жіночого футболу УАФ, в якому взяли участь представники жіночих футбольних клубів вищої ліги.

Основною метою засідання стало обговорення питання про подальшу долю чемпіонату України у вищій лізі сезону-2019/2020.

Продуктивна зустріч пройшла за участю першого віце-президента УАФ Вадима Костюченка та під головуванням заступника голови комітету жіночого футболу Юрія Титаренка. Також на засідання були запрошені голова Спортивно-медичного комітету УАФ В’ячеслав Попов та керівник служби з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Андрій Таран.

На початку заступник начальника відділу жіночого футболу УАФ Руслан Діденко проінформував присутніх про поточну ситуацію у вищій лізі чемпіонату України та ще раз нагадав, що шість клубів («Житлобуд-1», «Житлобуд-2», «Восход», «Маріуполь», «Пантери», «Ятрань») виступають за продовження чемпіонату, а чотири заявили про неможливість участі в ньому («Родина», «ЕМС-Поділля», «Єдність» та «Ладомир»).

Наступним слово взяв В’ячеслав Попов, який окреслив усі важливі моменти дотримання санітарно-протиепідемічних вимог, постанов МОЗ і протоколу для організації та проведення матчів під час карантину. Також він доповів про ситуацію, що склалася в чоловічих клубах після відновлення чемпіонатів УПЛ і ПФЛ, та розповів про труднощі, які доводиться долати клубам. Також він укотре наголосив, що саме результати ПЛР-тестування будуть головним чинником допуску до матчу.

Зі свого боку Андрій Таран розповів про всі можливі нюанси щодо підготовки та організації проведення матчів і зауважив, що клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані забезпечити підготовку стадіону для проведення матчу відповідно до ухвалених органами державної влади нормативно-правових актів та регламентуючих документів УАФ, а здійснення адміністративного та регламентного контролю матчу в питаннях громадського порядку й безпеки на стадіоні покладається на спостерігача арбітражу УАФ, який виконує також обов’язки делегата УАФ.

Підсумував виступи Вадим Костюченко, який зазначив, що Українська асоціація футболу здійснює постійний моніторинг ситуації у футбольному житті України після відновлення змагань серед професіональних футбольних клубів, та звернувся до клубів із проханням щодо неухильного дотримання й виконання всіх норм та протоколів. Вадим Костюченко зауважив, що ми всі маємо бути готовими до різних ситуацій, з якими можемо зіштовхнутися, й усі клуби мають підійти до цього з розумінням і відповідальністю.

Фото Павла Кубанова

Заслухавши всіх доповідачів, представники комітету вчергове прийняли до відома рішення клубів, які після певних дискусій усе ж підтвердили свої позиції й більшістю голосів виступили за поновлення чемпіонату України у вищій лізі сезону-2019/2020.

У підсумку Комітет жіночого футболу УАФ виніс на голосування й ухвалив рішення: звернутися до Виконкому УАФ із пропозицією поновити чемпіонат України з футболу серед жіночих команд вищої ліги сезону-2019/2020 у форматі згідно з регламентом змагань (із відповідними змінами) та дозволити проведення матчів чемпіонату України вищої ліги сезону-2019/2020 за умови обов’язкового дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, установлених постановою головного державного санітарного лікаря України № 27 від 26.05.2020 (зі змінами, викладеними в постанові № 30 від 30.05.2020) «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», постановою Кабінету Міністрів України № 500 та «Тимчасовим протоколом для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Усі відповідні зміни в регламенті будуть оприлюднені тільки після підсумкового затвердження юридичним відділом УАФ та Виконавчим комітетом Української асоціації футболу.

Одразу після засідання комітету відділ жіночого футболу разом із представниками клубів обговорили питання плану-календаря матчів, що залишилося зіграти в чемпіонаті, з урахуванням пропозицій та доповнень. Таким чином, поновлення змагань у вищій лізі заплановано на 6 липня, а датою останнього туру визначено 31 липня. За цей проміжок шість команд, які офіційно підтвердили свою участь, зіграють п’ять турів. Календар матчів буде оприлюднено після остаточного затвердження керівництвом УАФ.

Також, враховуючи рішення Комітету жіночого футболу УАФ від 26.06.2020 про намір продовжити змагання в чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд вищої ліги сезону-2019/2020, керівництво УАФ звернеться до Міністерства охорони здоров’я України із проханням надати дозвіл на проведення змагань за умови дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, установлених постановою головного державного санітарного лікаря України.