Відкритий лист Голові Наглядової Ради ЗАТ “ФК “Динамо” (Київ) Кравчуку Леоніду Макаровичу

 

 

 

Голові Наглядової Ради

ЗАТ «ФК «Динамо» (Київ)»

Кравчуку Леоніду Макаровичу

01001, м. Київ, вул. Грушевского, 3

Шановний Леоніде Макаровичу!

Насамперед дозвольте висловити Вам повагу за Вашу діяльність у розбудові нашої держави загалом та вагомий внесок в розвиток вітчизняного футболу зокрема.

Я вже повідомляв Вам у попередньому листі, що з цікавістю ознайомився з матеріалами у засобах масової інформації щодо Вашої непримиримої позиції відносно проявів корупції в українському футболі і відновлення в ньому справедливості.

Це наштовхнуло мене звернутися до за Вас за допомогою, як до Голови Наглядової Ради ЗАТ «ФК «Динамо» (Київ)» та одного з акціонерів київського «Динамо». На жаль, відповіді від Вас я не отримав, хоча з часу мого першого звернення пройшло вже майже два місяці. Сподіваюсь, цього разу Ви повідомите нам свою позицію у відновленні справедливості ось у якому питанні.

Як відомо, ще у середині нульових XXI століття ФІФА запровадила так званий механізм платежів солідарності, який передбачає у випадку міжнародного трансферу футболіста компенсацію футбольним школам, які брали участь у вихованні та підготовці гравця.

Відтак, після переходу футболіста Андрія Ярмоленка з ФК «Динамо» (Київ) до ФК «Боруссія» (Дортмунд, Німеччина) СДЮШОР «Юність» (Чернігів), яку я очолюю, мала отримати від ФК «Динамо» (Київ) платіж солідарності у розмірі 286 472,6 євро.

Мабуть, зайве писати про те, в яких непростих умовах нині перебуває дитячий футбол України, і наскільки важливим для його розвитку є виконання вимог ФІФА клубами, які користуються плодами нашої роботи.

ФК «Динамо» по праву вважається грандом вітчизняного футболу, взірцем для багатьох клубів, і, відповідно, його репутація має бути бездоганною у всіх аспектах діяльності. В тому числі – і у сумлінному виконанні правил та законів, передбачених міжнародним футбольним законодавством.

Однак, з жалем змушений констатувати, що вже більше року СДЮШОР «Юність» не може отримати від ФК «Динамо» (Київ) бодай якоїсь частини платежу солідарності після трансферу Андрія Ярмоленка до «Боруссії» (Дортмунд). Ця історія неодноразово висвітлювалася у засобах масової інформації, однак жодних зрушень не має, і, на мою думку, це заплямовує репутацію та імідж клубу, Головою Наглядової ради якого Ви є.

Коротко нагадаю Вам, що на наші неодноразові запити листом від 08.05.2018 року за підписом першого віце-президента клубу В.С.Сівкова Футбольний клуб «Динамо» Київ інформував дирекцію СДЮШОР про те, що представник такого собі ФК «Юність» О.Салій звернувся до ФК «Динамо» Київ щодо виплати платежу солідарності. Далі по тексту мова іде про ГО «Юність», на розрахунковий рахунок якого і було перераховано 150 000 євро в якості платежу за механізмом солідарності ФІФА за трансфер Андрія Ярмоленка.

Ні ФК «Юність», ні ГО «Юність», ні О.Салій ніякого відношення до СДЮШОР «Юність» (Чернігів) не мають і ніколи не мали. Отже, куди і кому були перераховані кошти не відомо. Єдиним беззаперечним фактом залишається те, що Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу «Юність» (Чернігів) призначених їй за механізмом солідарності коштів не отримала і по цей день.

Сподіваюся, шановний Леоніде Макаровичу, що Ви все ж не залишитеся осторонь описаної вище ситуації. Зважаючи на займану Вами посаду, Ваш високий авторитет і впливовість, прошу Вашого сприяння у вирішенні законного отримання СДЮШОР «Юність» (Чернігів) платежу солідарності від ФК «Динамо» (Київ) за підготовку та виховання футболіста Андрія Ярмоленка.

З повагою,

Директор СДЮШОР «Юність»                              Геннадій Прокопович