Євро-2020: пункти регламенту щодо визначення місць у груповому турнірі та рейтингу третіх команд

Фото uefa.com

Поєдинки Євро-2020 відбудуться на 11-ти стадіонах 11-ти міст. Матчі прийматимуть Лондон, Рим, Мюнхен, Баку, Санкт-Петербург, Будапешт, Севілья, Бухарест, Амстердам, Глазго та Копенгаген.

У чемпіонаті візьмуть участь 24 європейські збірні. На груповому етапі вони розподілені на шість груп по чотири команди в кожній. До плей-офф (1/8 фіналу) вийдуть збірні, які посіли в групах перші та другі місця, а також чотири кращі треті команди. Із цієї стадії поєдинки проходитимуть у форматі плей-офф.

Склади команд

До фінальних заявок збірних увійшли по 26 гравців, троє з яких воротарі. Однак до протоколу кожного матчу можна внести максимум 23 виконавці. У випадку травми або серйозної хвороби футболіста до першого поєдинку він може бути замінений на іншого. Голкіпери в такому ж випадку можуть бути замінені й після стартового матчу.   

Груповий етап

Група А. Рим (Італія), Баку (Азербайджан): Італія, Швейцарія, Туреччина, Уельс.

Група В. Санкт-Петербург (Росія), Копенгаген (Данія): Бельгія, Росія, Данія, Фінляндія.

Група С. Амстердам (Нідерланди), Бухарест (Румунія): Україна, Нідерланди, Австрія, Північна Македонія.

Календар матчів у групі С

Група D. Лондон (Англія), Глазго (Шотландія): Англія, Хорватія, Чехія, Шотландія.

Група Е. Севілья (Іспанія), Санкт-Петербург (Росія): Іспанія, Польща, Швеція, Словаччина.

Група F. Мюнхен (Німеччина), Будапешт (Угорщина): Німеччина, Франція, Португалія, Угорщина.

На груповому етапі кожна з команд проводить одна з одною по одному матчу. За перемогу нараховується три очки, за нічию — одне, за поразку — нуль. 

Якщо дві або більше команд в одній групі мають однакову кількість очок, то для розподілу місць застосовуються критерії в такому порядку:

1. Більша кількість очок, що були здобуті в матчах між цими командами.

2. Краща різниця м’ячів у матчах між цими командами.

3. Більша кількість м’ячів, забитих у матчах між цими командами.

4. Якщо критерії 1—3 застосовані, але команди досі рівні за показниками, критерії 1—3 перезастосовуються тільки для матчів між двома командами у випадку, якщо за попередніми критеріями 1—3 можна відсіяти всі інші команди (третю або третю та четверту). Якщо ця процедура не призводить до прийняття рішення, застосовуються критерії від 5 до 10.

5. Краща різниця м’ячів в усіх матчах групи.

6. Більша кількість м’ячів, забитих в усіх матчах групи.

7. Більша кількість перемог в усіх матчах групи.

8. Якщо в останньому турі групового етапу дві команди з однаковими показниками грають між собою, то їхній рейтинг визначається серією пенальті (цей критерій не застосовується, якщо більше двох команд рівні за очками).

9. Показник Fair Play в усіх матчах групи (1 бал — за жовту картку, 3 бали — за червону картку, як наслідок двох жовтих, 3 бали — за пряму червону картку, 4 бали — за жовту картку, за якою слідувала пряма червона картка).

10. Місце в загальному рейтингу відбірного турніру.

Чотири кращі команди, що посіли треті місця у своїх групах, визначаються за критеріями в такому порядку:

1. Кількість очок.

2. Різниця м’ячів.

3. Кількість забитих м’ячів.

4. Кількість перемог.

5. Найменша кількість дисциплінарних очок (жовта картка — одне очко, червона картка — три очки, вилучення за дві жовті картки — три очки).

6. Місце в рейтингу за підсумками відбірного турніру.

Плей-офф

Шість перших, шість других та чотири треті команди з груп зіграють у плей-офф, що розпочнеться після завершення групового етапу. Плей-офф проводиться за олімпійською системою з вибуванням із турніру збірних, що програли. Складається з матчів 1/8 фіналу (26—29 червня), 1/4 фіналу (2—3 липня), 1/2 фіналу (6—7 липня) та фіналу (11 липня). Матчу за третє місце не буде.

Якщо матч на цьому етапі завершується внічию після 90 хвилин основного часу, призначається додатковий час (два тайми по 15 хвилин). Якщо й після завершення додаткового часу рахунок рівний, то переможець матчу визначається в серії післяматчевих пенальті.