Євро-2022. Жіноча збірна України перемогла Чорногорію та продовжить боротьбу за путівку до фінального турніру

Фото Павла Кубанова

У заключному поєдинку групового раунду кваліфікації Євро-2022 жіноча збірна України на своєму полі здобула надважливу перемогу над командою Чорногорії та пробилася до плей-офф.

Перемоги над Ірландією (1:0) та Грецією (4:0) дозволили синьо-жовтим претендувати на друге місце у групі. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 українкам в останньому матчі групового турніру треба було обігрувати чорногорок та сподіватися, що ірландки не переможуть німкень. У разі нічиєї в Києві нас влаштовувала лише поразка конкуренток.

Матч із балканками підопічні Наталії Зінченко проводили на «Оболонь-Арені», газон якої перед початком гри вкрила снігова ковдра, що суттєво вплинуло на якість футболу.

Команди досить швидко обмінялися голами. На 5-й хвилині Басанська реалізувала пенальті, зароблений Панцулаєю, однак незабаром Джокович після передачі з правого флангу зрівняла рахунок.

Далі ініціативою по черзі володіли обидві команди, проте гостріше атакували українки. На 17-й хвилині після контратаки пройшов навіс до штрафного майданчика, проте після удару Хімич м’яч із лінії воріт вибила суперниця. Незабаром непогано, поруч зі стійкою, пробила Куніна, пізніше Андрущак із підбору поцілила вище воріт. Суперниці відповіли ударом Куч, з яким упоралася Самсон.

На початку другого тайму Божич полегшила завдання для українок, отримавши другу жовту картку. У чисельній більшості господарки притисли чорногорок до їхніх володінь. Синьо-жовті завдали кількох небезпечних ударів повз ворота, а на 74-й хвилині нарешті вийшли вперед: Куніна замкнула подачу Овдійчук із лівого флангу.

Пізніше Козлова мала непоганий момент, але балканок врятувала воротар. У підсумку українки втримали перевагу та здобули важливі три очки. Враховуючи поразку ірландок у паралельній грі, наша команда піднялася на другу сходинку у групі та продовжить боротьбу в плей-офф відбору Євро-2022, матчі якого заплановано на квітень 2021 року.

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I

Україна — Чорногорія — 2:1 (1:1)

Голи: Басанська (5, з пенальті), Куніна (74) — Джокович (6).

Україна: Самсон, Філенко, Кравець, Шматко, Басанська (Петрик, 46), Андрущак (к) (Овдійчук, 46), Хімич, Куніна (Гірин, 90+3), Козлова (Кравчук, 83), Андрухів (Калініна, 62), Панцулая.

Чорногорія: Чабаркапа, Попович, Булатович (к), Божич, Джукич, Джокович (Радунович, 89), Вуядінович (Мараш, 55), Карлічич, Куч (Бечич, 80), Дешич, Тошкович.

Арбітр:Ф. Нільсен (Данія).

Попереджені: Басанська (12), Панцулая (63), Петрик (90+5) — Попович (4), Джукич (22), Божич (41), Куч (44), Джокович (82), Мараш (87).

На 49-й хвилині вилучена Божич (Ч).

1 грудня. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена».

5  Чорногорія  8 0  0 8  2—28  0

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.