Золотий дубль

Перемога буває різною. Вона буває легкою або тяжкою, швидкою чи довгоочікуваною. А буває перемога Золотою.

Саме такою стала перемога команди юнаків 2004 року народження спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність», які сьогодні стали Чемпіонами України серед юнацьких команд U-17 Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону 2020/21 років.

Складна боротьба з суперниками з Тернополя у стикових матчах, настирливість, бажання виграти, спортивний запал, підтримка з боку всіх працівників і вихованців СДЮШОР з футболу «Юність», батьків, прихильників футболу дали вихованцям Артема Лутченка сили виграти і вийти у фінальну частину змагань чемпіонату ДЮФЛ України.

Фінальні змагання відбувалися у Тернополі з 18 по 20 червня цього року. У півфіналі юнаки з Чернігова зустрічалися зі своїми однолітками з чернівецької «Буковини». Дуже складною та непередбачуваною була зустріч. Наприкінці першого тайму за рахунку 0:2 на користь «Буковини» чернівецькі фанати навіть «пророкували» вихованцям «Юності» матч за третє місце в чемпіонаті. Та не так сталося, як гадалося!

У другому таймі півфінальної гри чернігівські юнаки доклали максимум зусиль і своїх вмінь і закінчили матч з нічийним рахунком 2:2. Долю матчу вирішила серія післяматчевих пенальті. Чотири рази воротар «Юності» Дмитро Ященко спасав ворота своєї команди від м’ячів суперника. З рахунком 4:1 по пенальті на користь «Юності» завершився матч з «Буковиною».

А сьогодні на центральному стадіоні Тернополя відбулася зустріч команди «Юність» з переможцями другої пари півфіналістів криворізьким «Гірником».

Першими у сьогоднішній зустрічі на шостій хвилині відкрили рахунок вихованці «Юності». Запеклою була боротьба, але свою пальму першості чернігівські юнаки не віддали суперникам. Як не старалися футболісти «Гірника», але всього один раз їм вдалося вразити ворота чернігівців. Загальний рахунок матчу, встановлений у першому таймі 2:1 на користь «Юності», втримався до кінця гри.

М’ячі у ворота криворізького «Гірника» забили Павло Кузьменко та Андрій Гойса. Андрій Гойса отримав титул «Кращого захисника», а «Кращим гравцем» фінальної частини Чемпіонату став Павло Кузьменко.

Хоча і далеко місто Тернопіль, але можна з упевненістю сказати, що вихованці школи «Юність» відчували могутню підтримку всіх фанатів чернігівського футболу, які сьогодні у прямому ефірі дивилися фінальний матч чемпіонату ДЮФЛ і разом з нашими хлопцями раділи отриманим золотим медалям та Кубку Чемпіонів ДЮФЛ.

Хочеться зазначити, що команда «Юність» U-17 підтримала своїх друзів з команди «Юність» U-14 і доповнила нову сторінку історії юнацького футболу Чернігівщини іще одним Чемпіонським титулом.

Отримання двох підряд титулів Чемпіонів України вихованцями СДЮШОР з футболу «Юність» це, в першу чергу, велика робота, проведена юними футболістами та їх наставниками, які змогли передати всі свої знання, навички та вміння. Наставники нинішні і наставники, які багато років тому вперше дали м’яч майбутнім Чемпіонам. Та їх робота могла би бути просто тренуванням, аби три роки тому до керівництва школою не прийшли нинішній директор школи Геннадій Прокопович та заступник з навчально-тренувальної роботи Сергій Кожемяко, які доклали максимум зусиль для того, щоб вихованці школи «Юність» та їх тренери-наставники мали у своєму розпорядженні все необхідне для вдалих тренувань та досягнень: нове футбольне поле зі штучним покриттям та два футбольні майданчики (останній побудований цього року), які дають змогу тренуватися за будь-яких погодних умов, нові роздягальні та душові, обладнані футбольні та тренажерний зали, клас теорії, обладнання для занять, комплекти футбольних м’ячів та форми. До роботи з юними футболістами постійно запрошуються фітнес-тренери та тренери з легкої атлетики, допомогу надають інструктори-методисти школи. Зусиллях всіх співробітників СДЮШОР з футболу «Юність», підтримка батьківського колективу школи і стали запорукою цих перемог.

Вітаємо «Юність» і чернігівський футбол з новою перемогою!